Zawody międzyszkolne na ergometrach wioślarskich

14.02.2018 r. na hali MOSiR w Brzegu odbyły się indywidualne zawody międzyszkolne na ergometrach wioślarskich. Wzięły w nich udział wszystkie brzeskie szkoły podstawowe. Startowali w nich reprezentanci szkół klas VII oraz drugich i trzecich gimnazjum.

Każda drużyna składała się z dziewcząt i chłopców w danej kategorii wiekowej, którzy pokonywali dystans 500 metrów każdy. Na sali były ustawione trzy ergometry, na których ścigało się trzech zawodników jednocześnie. Najpierw wiosłowały dziewczęta z danej grupy wiekowej, a później chłopcy. Wygrywał ten zawodnik, który uzyskał najlepszy czas. Nasza szkoła również wystawiła swoją reprezentację. Po długich i ciężkich zmaganiach udało nam się wywalczyć II miejsce w kategorii chłopców klas III gimnazjum i zajął je Michał Białajczuk z wynikiem 1,29 s. Były to trudne zawody, trzeba było mieć bardzo dobrą wytrzymałość, aby poradzić sobie z takim dystansem. Michałowi się udało, co bardzo nas cieszy, gratulujemy mu wyniku i cieszymy się, gdyż za miesiąc odbędą się takie same zawody, ale drużynowe i będziemy w nich mieli świetnego zawodnika.

Joanna Gazda

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.