Siódmoklasiści z Ósemki w „Fascynującym Świecie Nauki i Technologii”

„Zabawa jest nauką, nauka – zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki”
Glenn Doman

19.09.2017 r. uczniowie klas siódmych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu udali się do Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. W ramach projektu edukacyjnego „Fascynujący Świat Nauki i Technologii” uczestniczyli w interesujących zajęciach, pogłębiając swoją wiedzę, rozwijając swoje zainteresowania i pasje.

Uczniowie odwiedzili nowoczesne pracownie eksperymentalne. W Architectyrium mieli okazję zgłębić tajniki różnych stylów architektonicznych, zapoznali się z materiałami budowlanymi wykorzystanymi w najdalszych zakątkach świata Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się duże klocki, przy pomocy których można było stworzyć własną budowlę, wykazując się zręcznością i kreatywnością.
W pracowni Humanicum siódmoklasiści dowiedzieli się, w jaki sposób możemy zadbać o naszą planetę, jak należy segregować odpady i jak aktywność fizyczna wpływa na ludzki organizm.
Kolejne zajęcia odbyły się w sali Mathemetrum. Tam kształtowano wyobraźnię przestrzenną, rozwijano intuicję matematyczną, umiejętność logicznego myślenia, rozbudzając przy tym ciekawość poznawczą oraz aktywność twórczą młodzieży.
Najbliższa młodemu pokoleniu okazała się pracownia- Technologicum . Tutaj uczestnicy zapoznali się z możliwością wykorzystania robotów w życiu codziennym oraz nabyli umiejętność wykorzystania oprogramowania przy tworzeniu robota.
Jak wynika z relacji uczestników, zajęcia były ciekawe i na długo zapadające w pamięci. Potwierdza to zasadę, że najlepiej uczyć się przez doświadczenie i zabawę.

Izabela Jasiak

 

 

 

 

wycieczka opole 7b 11 640x480

 

 

wycieczka opole 7b 15 480x640

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.