Indywidualne biegi przełajowe

28.09.2017 r. na Stadionie Miejskim w Brzegu odbył się XXIV Memoriał Anny Lityńskiej, który był zarazem zawodami powiatowymi w indywidualnych biegach przełajowych. Wzięli w nich udział uczniowie wszystkich brzeskich szkół od podstawówek aż do szkół średnich. Nie zabrakło tam również naszej reprezentacji, w skład której weszli gimnazjaliści i siódmoklasiści.

Dziewczęta biegały na dystansie 1500 m, natomiast chłopcy mieli do pokonania 2000 m. Każdy zawodnik startował w swojej kategorii wiekowej. Pierwsza wystartowała Julia Karlikowska, na metę przybiegła na drugiej pozycji. Następnie biegali chłopcy z rocznika 2004 i naszą szkołę reprezentował Patryk Resiak. Na mecie zameldował się na czwartej pozycji. Klasa II gimnazjum była reprezentowana przez Mikołaja Siwka i Patryka Kowalczuka. Mikołajowi udało się przybiec na trzecim miejscu, natomiast Patryk był szósty. Ostatnią grupę naszych zawodników stanowili trzecioklasiści. W ich skład weszli: Michał Białajczuk, Wiktor Podstawka i Mateusz Tysier. Michał przybiegł na metę jako trzeci, Wiktor był piąty, a Mateusz ósmy. Jak widać nasza szkoła zaprezentowała się bardzo dobrze. W klasyfikacji zespołowej zajęliśmy III miejsce. Wszyscy zawodnicy, którzy zajęli miejsca od I do V, zakwalifikowali się do występów w finale wojewódzkim.
Finał Indywidualnych Biegów Przełajowych odbył się 4.10 2017 r. w Lasocicach. Wzięli w nim udział wszyscy nasi uczniowie, którzy się do niego zakwalifikowali. Jednak pomimo wielkiego wysiłku żadnemu z nich nie udało się zająć miejsca w pierwszej trójce. Gratulujemy im występów w finale i cieszymy się, że mieliśmy tam również swoich reprezentantów.

Joanna Gazda

 

litysk a2

 

lityska 17

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.