Unihokej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych

17.10.2017 r. w hali sportowej przy ul. Oławskiej odbyły się zawody miejskie w unihokeju dziewcząt szkół gimnazjalnych. Wzięli w nich udział przedstawiciele wszystkich brzeskich szkół. Nasza drużyna do tych rozgrywek przygotowywała się od początku września, dziewczętom bardzo zależało, aby pokazać się z jak najlepszej strony i rozegrać dobre zawody.

Pierwszy mecz rozegrałyśmy z PSP nr 1, dawnym Gimnazjum nr 3. Pokonałyśmy tę drużynę 1:0. W drugim spotkaniu walczyłyśmy z PSP nr 6. Po bardzo wyrównanej walce to współzawodnictwo skończyło się remisem 1:1. Ostatni mecz grałyśmy z gospodarzem.

PSP nr 5, dawnym Gimnazjum nr 1. To spotkanie również udało nam się wygrać, uzyskując 2:0. Bez porażki czekałyśmy na koniec ostatniego meczu ,,szóstki” z ,,jedynką”. Niestety wygrała go PSP nr 6. W tej sytuacji miałyśmy taki sam stosunek wygranych meczy i trzeba było zwycięzcę wyłonić poprzez tzw. ,, małą tabelkę”. Okazało się, że zabrakło nam jednej strzelonej bramki więcej, aby wygrać te zawody. Szczęście jest w życiu ważne, gdyż technicznie byłyśmy lepiej przygotowane od dziewcząt z ,,szóstki”, ale niestety nie zwyciężyłyśmy tych zawodów i nie awansowałyśmy do dalszych rozgrywek. W tym turnieju na szczególne wyróżnienie zasługuje nasza bramkarka Alicja Jabłońska, której strzelono tylko jedną bramkę w tych rozgrywkach.

Dwa dni później 19.10.2017 r. swoje zawody w unihokeju rozegrali nasi chłopcy, którzy walczyli w rozgrywkach miejskich w PSP nr 6. Tak samo jak dziewczęta, pierwszy mecz rozegrali z PSP nr 1. Po bardzo wyrównanej walce chłopcy wygrali to spotkanie 3:2. W kolejnym pojedynku musieli się zmierzyć z gospodarzem – PSP nr 6. Od początku nasi chłopcy przystąpili do walki z wielkim zaangażowaniem. Wielokrotnie strzelali piłeczką

w stronę bramki przeciwnika, ale ta jak zaczarowana nie chciała wpaść do środka. Natomiast naszym rywalom udało się zdobyć jednego gola i te zawody przegraliśmy 0:1. W trzecim meczu pokonaliśmy zespół z PSP nr 5 i w całym turnieju zajęliśmy II miejsce. Szkoda, że chłopcom nie udało się wygrać, od trzech lat ćwiczyliśmy i przygotowywaliśmy się do tego turnieju, technicznie byliśmy bardzo dobrze przygotowani. Znów zabrakło nam trochę szczęścia.

A oto składy obu drużyn:

Alicja Jabłońska – bramkarka 1. Mateusz Tysier
Milena Foryś 2. Bartosz Łyczkowski
Zosia Przystajko 3. Wiktor Podstawka
Natalka Ukleja 4. Adrian Grzywa
Julia Krężel 5. Bartosz Pszczolarski
Julia Karlikowska 6. Michał Łazarczyk
Julia Zacharewicz 7. Patryk Resiak
Aleksandra Masłowska 8. Kuba Mentel – bramkarz
Opiekunem obydwu zespołów była Joanna Gazda

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.