Nauczyciele na złoty medal

W Ósemce nie brakuje wyjątkowych nauczycieli. By docenić ich pracę, entuzjazm i poświęcenie, wielu z nich zostało nominowanych do tytułu „Nauczyciela na medal” – plebiscytu organizowanego przez Nową Trybunę Opolską, pod patronatem Opolskiego Kuratora Oświatowego – Michała Sieka. 

W piątek – 10 października zakończył się etap powiatowy, który zwyciężył wieloletni wychowawca nauczania wczesnoszkolnego – Zbigniew Marciniak. Uczniowie i rodzice klasy 3a, w której pan Zbyszek jest nauczycielem wspomagającym, oszaleli z radości. Podopieczni cały weekend przygotowywali niespodziankę, której finał nastąpił na piątej poniedziałkowej godzinie lekcyjnej. W plebiscycie startowała też pani Ania Górecka, wychowawca klasy 3a i uzyskała sporo głosów. I o niej również pomyśleli wychowankowie.

Nauczycieli zostali ozłoceni własnoręcznie wykonanymi przez dzieci medalami, wśród prezentów znalazły się też puchary i portrety Super Nauczycieli. Chyba nie będzie przesadą stwierdzenie, że takie niespodzianki to najlepszy prezent dla nauczyciela – bo od serca, spontaniczne i zrobione dziecięcymi rękami.

W plebiscycie na etapie powiatowym wzięło udział wielu nauczycieli z naszej szkoły. Blisko wygranej w kategorii klas IV-VII i gimnazjum była również nauczycielka języka polskiego – pani Teresa Medyńska-Aporowicz, która w ostatnich minutach głosowania oddała palmę pierwszeństwa koleżance z innej szkoły i rywalizację zakończyła na zaszczytnym drugim miejscu, mimo że cały czas prowadziła w konkursie.

Pan Zbyszek za to dostał się do finału wojewódzkiego, który kończy się 24 listopada o godz. 21. Do tej pory można oddawać głosy, o co bardzo prosimy!

Rodzice

2017namedal2

2017namedal3

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.