Kolejne sukcesy recytatorskie uczennic z PSP nr 8

Konkurs Recytatorski Poezji Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara na stałe wpisał się w kalendarz Ósemki. W tym roku przypadła XXVIII rocznica odsłony tego konkursu. Jest to zawsze wydarzenie wzruszające, pełne ciepła i refleksji, zarówno dla młodych uczestników, jak i ich opiekunów.

W tym roku uczennice z naszej szkoły spisały się na medal i zdobyły trzy pierwsze miejsca. Triumfowały na każdym etapie edukacyjnym.

W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce uzyskała Emilia Feruś z klasy 3b, którą przygotowała p. Aneta Barcewicz. 1

W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce wywalczyła Oliwia Czajkowska z klasy 5b, przygotowana przez p. Weronikę Tworowską. Na trzecim miejscu w tej samej kategorii znalazła się także Oliwia Kopecka z klasy 5a, przygotowana przez p. Teresę Medyńską-Aporowicz. Pięknie zaprezentowała się także Julia Machnik, która zdobyła wyróżnienie.

 

Mieliśmy również reprezentację w kategorii klas 7 i gimnazjum.

Tu też nasze uczennice zachwyciły członków jury i znalazły się na podium. Pierwsze miejsce zdobyła Julia Karlikowska, uczennica klasy IIB, przygotowana przez p. Weronikę Tworowską. Na trzecim miejscu znalazła się natomiast Wiktoria Majecka z klasy 7b, która przygotowała się z p. Teresą Medyńską-Aporowicz.

 

         Konkurs przyniósł nam wiele radości. Oprócz pamiątkowych dyplomów, uczennice otrzymały nagrody książkowe. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich!

 

lwowskapoezja2017 1

 

lwowskapoezja2017 4

 

lwowskapoezja2017 2

 

lwowskapoezja2017 3

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.