Języki obce na bis!

Europejski dzień języków obchodzony jest co prawda 26 września, jednakże dla nas to zdecydowanie za mało. W związku z tym już w zeszłym roku szkolnym zaplanowałyśmy dodatkowe atrakcje w listopadzie.

W piątek, 24 listopada, podczas lekcji część uczniów rozwiązywała rozmaite zadania związane z językami, flagami, krajami i narodowościami, śpiewała znane nam wszystkim „Panie Janie” w ośmiu językach, a na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się w naszej szkole nieco szalony konkurs dla uczniów klas siódmych i gimnazjalnych. Uczestnicy sprawdzili swoje siły w rozpoznawaniu różnych języków ze słuchu – określając, jakiego języka używa wokalista w popularnych w różnych częściach Europy utworach muzycznych. Młodzież zmagała się także z poprawną pisownią trudnych wyrazów w języku angielskim oraz pytaniami z wiedzy o Unii Europejskiej.

Poziom wiedzy naszych uczestników bardzo miło nas zaskoczył. Pierwsze miejsce zajął Michał Łazarczyk z klasy IIIA, drugie Julia Zacharewicz, również z klasy IIIA, a trzecie Aleksander Nyga z IIA. Minimalnie poza podium (ale również z rewelacyjnym wynikiem) znaleźli się: Filip Pludra z klasy IIA i Oliwer Skrzypnik z 7B. Nagrody zwycięzcom wręczyła pani dyrektor – Lucyna Bończak. Gratulujemy!

 

Wasze panie z „anglika i niemca” 🙂

dzienjezykow 11.2017 1

dzienjezykow 11.2017 4

dzienjezykow 11.2017 3

dzienjezykow 11.2017 2

dzienjezykow 11.2017 5

dzienjezykow 11.2017 6

dzienjezykow 11.2017 7

dzienjezykow 11.2017 8

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.