Wycieczkowo i naukowo… Podróże świetlicy terapeutycznej „Promyczek”

27 listopada 2017r. wychowankowie świetlicy terapeutycznej „Promyczek” działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Brzegu wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Wrocławia.

Celem ich podróży było Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie „Hydropolis”. Uczniowie zaplanowali wycieczkę podczas świetlicowych zajęć, zapoznając się dokładnie z tym miejscem z wykorzystaniem informacji zawartych na stronie Centrum.

 Zwiedzanie rozpoczęło się od  obejrzenia  projekcji opowiadającej o powstaniu wody na Ziemi. Następnie podążając  za przewodnikiem, uczniowie przechodzili przez kolejne strefy, poświęcone m.in. tajemnicom, kryjącym się w głębinach, życiu w oceanach, czy inżynierii wodnej. Uczniowie byli oszołomieni replikami głębinowych stworzeń czy miniaturami wynalazków inżynierii wodnej. Chętnie korzystali z multimedialnych tablic, z których mogli dowiedzieć się wielu dodatkowych i interesujących rzeczy. Po godzinnym zwiedzaniu dzieci udały się na krótki odpoczynek do strefy relaksu, w której znajdowały się podświetlane leżaki oraz ściana pokryta mchem. Tam odpoczęły i nabrały sił na kolejne odkrywanie wodnego świata. Niespodzianek było sporo…

We wrocławskim „Hydropolis” znajduje się również, jedyna na świecie, replika batyskafu Trieste, który w 1960 roku zanurzył się do Rowu Mariańskiego. To wielka atrakcja. Uczniowie mieli możliwość poczuć się, jak prawdziwi naukowcy, zasiadając w kabinie batyskafu. Ponadto podziw wzbudzała  wykonana z akrylu kopia rzeźby Michała Anioła, symbolizująca, że człowiek w dużej mierze składa się z wody. To tylko niektóre z niezwykłych atrakcji tego miejsca.

Uwieńczeniem wycieczki był wspólny posiłek w restauracji McDonald’s . Wszystkim dzieciom dopisywał humor. Każdy wybrał sobie zabawkę oraz otrzymał zestaw Happy Meal. Uśmiech na twarzy dzieci, iskry w oczach i nuta zaciekawienia to najlepsze dowody na to, że wycieczka się udała. Nasi wychowankowie miło i aktywnie spędzili czas, poszerzyli swoje horyzonty. Mieli okazję do integracji i wspólnej zabawy.

Wycieczkowo i naukowo spędziliśmy ten dzień, za który bardzo serdecznie dziękują uczestnicy wycieczki – wychowankowie świetlicy terapeutycznej „Promyczek” oraz ich wychowawcy.

                                                                                    Karolina Dubis, Anna Pączek

 hydropolis2017 1

hydropolis2017 2

hydropolis2017 3

hydropolis2017 4

hydropolis2017 5

hydropolis2017 6

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.