Dzieci z Ósemki kochają książki i… misie!

            Dzień Pasowania na Czytelnika to długa tradycja obchodzona w murach PSP nr 8 w Brzegu. Uczniowie klas pierwszych zawsze cieszą się na to niezwykłe wydarzenie. W tym roku nauczyciele bibliotekarze połączyli to święto z tak lubianym przez dzieci Dniem Pluszowego Misia.

4 grudnia 2017 r. parter szkolny zamienił się w królestwo niedźwiadków – tych małych i dużych, puchatych i milusińskich, grubych i chudych. Misie czuły się w Ósemce wybornie. Czekały na nie wesołe zabawy czytelnicze, kolorowanki, rysowanki, bajki i piosenki. Część artystyczna odbyła się na sali gimnastycznej. Ileż tam było w tym dniu radości! Kółko teatralne MA-PA przedstawiło krótką scenkę o niezwykłej krainie, w którą zamieniła się szkoła. Misiolandia – bo do niej w tym dniu zaprosili wszystkich nauczyciele biblioteki – Anna Pączek i Weronika Tworowska – zachwyciła i przeniosła uczniów w świat fantazji, który tak bardzo lubią. Młode artystki zachęciły dzieci do odśpiewania i zatańczenia utworu: „Misie szare obydwa” i po krótkiej próbie wszystkie klasy nauczania wczesnoszkolnego, wraz z wychowawcami i panią dyrektor, pląsały w rytm wesołej piosenki.

Kolejną atrakcją był pięknie odczytany fragment „Kubusia Puchatka”, którego interpretacji podjęła się sama pani dyrektor Lucyna Bończak. Bajka, mimo upływu lat, nie straciła na swojej uniwersalności. Trudno oprzeć się fascynacji najsławniejszym misiem na świecie, który mimo małego rozumku, ma w sobie ogromne pokłady ciepła i czułości. Kolejną niespodzianką okazała się wizyta dużych misiów, w których role wcielili się nauczyciele – Zbigniew Marciniak i Kordian Zamojski. Przygotowali oni dla dzieci zagadki – niespodzianki. Nagrodą za ich rozwiązanie były oczywiście misie w formie kolorowych żelków.

Po tak radosnym wprowadzeniu dzieci chętnie udały się do klas, by tam oddać się pracy twórczej. Dzięki nim hol szkoły wypełniły przepiękne prace. Misie zostały wykonane najróżniejszymi technikami – od wyklejanek plasteliną, płatkami kosmetycznymi, bibułą, po te wykonane z balonów.  Po pracach klasowych pierwszaczki były już gotowe do Pasowania na Czytelnika, którego dokonała pani dyrektor. Dzieci otrzymały zakładki do książek i specjalne karty biblioteczne oraz moc porad, dlaczego warto czytać.

Cieszy nas, że mimo złych ogólnopolskich wskaźników czytelnictwa, w naszej szkole dzieci chętnie czytają książki i codziennie odwiedzają szkolną bibliotekę. Pierwszakom gratulujemy nowego tytułu i zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w wielu akcjach czytelniczych organizowanych w murach Ósemki.

                                                                                                                 Weronika Tworowska

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.