Piątoklasiści na spektaklu „Bracia Lwie serce”

Piątoklasiści na spektaklu „Bracia Lwie Serce”
11 grudnia w sali koncertowej Radia Wrocław uczniowie klas piątych obejrzeli spektakl przygotowany przez Teatr „Neon” na podstawie książki Astrid Lindgren „Bracia Lwie Serce”. Uczniowie mieli możliwości skonfrontowania opowieści z jej sceniczną adaptacją. Razem z bohaterami mogli przeżyć niezapomnianą przygodę.
„Chciałbym opowiedzieć wam o moim bracie. Nazywa się Jonatan Lwie Serce i o nim właśnie będzie ta historia. Mnie się ona wydaje prawie baśnią i nawet trochę, troszeczkę, opowieścią o duchach, a przecież wszystko w niej jest prawdą. Tyle tylko, że nikt o tym nie wie poza mną i Jonatanem. Jonatan nie nazywał się Lwie Serce od początku. Miał na nazwisko Lew, tak samo jak mama i ja. Nazywał się Jonatan Lew. Ja nazywam się Karol Lew”. Tak rozpoczęła się godzinna opowieść o walce dobra ze złem, sile braterskiej miłości, wzajemnym zaufaniu, wspólnym działaniu i umiłowaniu wolności. 
Dzięki rozbudzającej dziecięcą wyobraźnię scenografii, pięknej muzyce oraz wspaniałej grze aktorów młodzi widzowie znaleźli się w bajkowej Nangijali, gdzie wszyscy byli sobie życzliwi, zdrowi i szczęśliwi do momentu, kiedy tyran Tengil postanowił to zmienić. Na szczęście jego plany nie powiodły się, bo „nigdy się nie uda złamać ludzi, którzy walczą o swoją wolność i trzymają się razem”? Przesłanie, które wybrzmiało ze sceny, to szczególny walor spektaklu, który wzbudził w piątoklasistach wiele emocji. Wychodząc z przedstawienia, na gorąco dzielili się wrażeniami. Tak żywa reakcja świadczyła o tym, że spektakl się podobał.
Wychowawcy klas piątych

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.