W „Ósemce”, jak co roku w karnawale, wszyscy bawią się wspaniale!

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są zabawy karnawałowe.  Dla  dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni , gdyż stwarza on jedną z nielicznych okazji, gdy ze zwykłego dziecka można na cały dzień przeobrazić się w wymarzoną postać ze świata baśni, snu czy też ulubionej książki. W tym dniu marzenia się spełniają. Tak też było podczas zimowego czwartkowego popołudnia 08.02.2018r. w PSP nr 8 w Brzegu.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń, bo sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami zachęcała do szampańskiej zabawy uczniów klas I-III, a przede wszystkim zaproszonych gości – przyszłych pierwszoklasistów PSP nr 8 w Brzegu.

W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, policjantów, żołnierzy, strażaków, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów… Były cyganki, wróżki, księżniczki, myszki, motyle, biedronki oraz różne inne stwory.

Stroje były barwne, dopracowane i oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom.

Rozrywkę przyszłym pierwszoklasistom i naszym uczniom zapewnili nauczyciele zespołu edukacji wczesnoszkolnej, którzy nikomu nie pozwolili się nudzić. Dzieci tańczyły solo, w parach, w kółkach i w wężykach. Były korowody i tańce w parach. W tańcu wirowały księżniczki, czarownice oraz różne postacie z bajek i książek. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez panią psycholog Darię Maryszczak, a były one nie tylko zabawne, niektóre zaskakujące i nietypowe. Bal trwał trzy godziny, za sprawą dobrze dobranej muzyki i wspaniałej atmosfery wszyscy mieli ochotę zostać dłużej.

Taki bal przebierańców jest atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza najmłodszym wielu pozytywnych przeżyć, szczerej radości i ogromnego zadowolenia.

Trzeba powiedzieć, że zabawa karnawałowa roztańczyła nawet tych najwstydliwszych uczniów. Chociaż wszyscy uczestnicy doskonale się bawili i humor wszystkim dopisywał, to w okolicach godzin wieczornych wesołej zabawy nastał kres. Kolejny karnawał ponownie za rok!

 

Aneta Barcewicz

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.