„Promyczek” w krainie klocków LEGO

Klocki LEGO są najbardziej rozpoznawalnymi i lubianymi klockami do zabawy. Istnieją już od kilkudziesięciu lat i wciąż zaskakują swoich wielbicieli. Zabawa w konstruowanie obiektów rozwija u dzieci nie tylko wyobraźnię oraz kreatywność, ale także uczy przestrzennego myślenia, czy doskonali zdolności motoryczne.

W ubiegły czwartek (15.02.2018r.) wychowankowie świetlicy terapeutycznej „Promyczek” działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Brzegu, pod opieką wychowawców Anny Pączek, Karoliny Dubis oraz Beaty Malinowskiej, mieli okazję odwiedzić największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO, mieszczącą się na Stadionie Wrocław. Dzieci mogły zobaczyć przeróżne eksponaty od miasteczek do postaci w całości złożonych z klocków LEGO. Największym zainteresowaniem cieszyła się podobizna Roberta Lewandowskiego oraz samolot prezydencki wykonany z miliona klocków. Eksponaty przyciągały wzrok i uwagę dopracowanymi szczegółami, autentycznością i cudnymi kolorami.

Oprócz budowli do podziwiania, organizator przygotował również Strefę Zabawy klockami, czyli FUN PARK. Dzieci mogły skonstruować własne budowle, skorzystać z Brick Wall – czyli ściany do „pisania” klockami, Brick Mosaic Galery – miejsca do „malowania” klockami oraz strefy gier LEGO na Play Station 4. Radości było co nie miara, a czas upłynął wszystkim pod znakiem świetnej zabawy. Grupa wychowanków świetlicy miała okazję miło, a przede wszystkim aktywnie spędzić razem czas, poznać się lepiej i uczyć się od siebie. To dobra lekcja dla wszystkich uczestników wycieczki.

Wystawa dostarczyła wszystkim niesamowitych wrażeń, a rozmowy na jej temat toczyły się w busie przez całą drogę powrotną. To już kolejny, ciekawy wyjazd naszej świetlicy. Odwiedziliśmy  wiele interesujących miejsc rozrywki i nauki, m.in. Hydropolis we Wrocławiu, wyjeżdżaliśmy do kina i „Kulkolandii”.

Uczestnicy wycieczki wysyłają „promyczkowe podziękowania” za świetną zabawę, chwile radości i niezapomniane chwile w magicznym świecie Legolandii.

Karolina Dubis
Anna Pączek

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.