Gry i zabawy ,,Mały Olimpijczyk”

22.02.2018 r. w naszej szkole odbyły się gry i zabawy ,,Mały Olimpijczyk”. Uczestniczyli w nich uczniowie klas drugich i trzecich nauczania zintegrowanego. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali te zawody w formie wyścigów między klasowych.

W każdej konkurencji brało udział 10 zawodników, którzy zmieniali się po każdym wyścigu. W ten sposób w zabawach mogli uczestniczyć wszyscy uczniowie z danej klasy. Nasi mali olimpijczycy rywalizowali między sobą w następujących zabawach: prowadzenie slalomem piłeczki kijem hokejowym, kozłowanie piłki slalomem, skoki z piłką siatkową między kolanami, przenoszenie piłki lekarskiej 1 kilogramowej oraz skoki zajęcze do płotka, przejście pod nim, przetoczenie się na materacu i powrót.
W tym współzawodnictwie każda klasa za zwycięstwo otrzymywała punkty i w ten sposób wyłoniliśmy najlepszą drużynę. I miejsce zajęła klasa 3c, na II miejscu uplasowała się
klasa 2a, a III miejsce zajęły ex aequo klasy 3a i 3b. Wszystkie zespoły dzielnie walczyły i każdy zasługuje na uznanie. Na zakończenie drużyny otrzymały dyplomy i wraz z wychowawcami zrobiły sobie wspólne zdjęcie. Gorący doping między klasami i świetna zabawa pokazały, że uczniowie byli zadowoleni z wzajemnej rywalizacji.
W przyszłym roku znów będą mogli przystąpić do kolejnego współzawodnictwa.

Joanna Gazda

 

Zdjęcie użytkownika Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.