Konkurs rzutów do kosza

W dniach 19-21.02.2018 r. w naszej szkole na długich przerwach uczniowie klas siódmych i gimnazjalnych rywalizowali między sobą w konkursie rzutów do kosza z różnych pozycji. Współzawodnictwo polegało na oddaniu jak największej ilości celnych rzutów do kosza w czasie 5 minut.

Zawodnicy byli ustawieni na obwodzie ,,trumny”, jedna osoba stała pod koszem zbierała piłkę i podawała po kolei każdemu uczestnikowi, który wykonywał rzut do kosza. Po obejściu całej kolejki następowała zmiana podającego, a wszyscy uczniowie przesuwali się o jedno miejsce w lewo i znowu wykonywali rzuty do kosza. Wygrywała ta klasa, która oddała więcej celnych rzutów. Poziom współzawodnictwa był bardzo wyrównany, dwie klasy ex aequo zdobyły pierwsze miejsce: klasa IIB i IIIA wrzucając 27 celnych koszy i dwie klasy zajęły drugie miejsce IIA i IIIB z wynikiem 24 trafień. Trzecie miejsce w naszym konkursie zdobyła klasa 7b trafiając do kosza 23 razy, a czwarte 7a
z 7 celnymi rzutami.
W tym konkursie nasi uczniowie musieli się wykazać wieloma cechami motorycznymi: szybkością podań piłki, celnością, siłą mięśni rąk i poprawną techniką wykonywania rzutów. Wszystkie te elementy zostały zrealizowane, a oprócz tego klasy fajnie między sobą rywalizowały. Każdy zespół za udział we współzawodnictwie otrzymał dyplom.
Takimi akcjami na przerwach chcemy zachęcić uczniów do czynnego uczestnictwa w aktywności fizycznej.

Joanna Gazda

Zdjęcie użytkownika Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.