Siódmoklasiści z Ósemki w pracowniach eksperymentalnych

22 marca 2018r. uczniowie klas siódmych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 odwiedzili Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

            Zostaliśmy bardzo miło powitani przez pracowników ośrodka. Wyjaśniono nam zasady w nim panujące i udaliśmy się do szatni, aby zostawić tam nasze rzeczy. Następnie podzieliliśmy się na grupy i ruszyliśmy na przygotowane specjalnie dla nas zajęcia.

            Pierwsza lekcja odbyła się w pracowni muzycznej. Zapoznaliśmy się z różnymi instrumentami muzycznymi. Graliśmy na „bum-bum rurkach”, nietypowym instrumencie, którego wynalazca został milionerem. Pani prowadząca zajęcia była sympatyczna, wspólnie śpiewaliśmy i żartowaliśmy.

            Następne przeszliśmy do „Gardenium”. Była to sala poświęcona przyrodzie. Głównym tematem zajęć były pszczoły i ich życie. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek, których bardzo chętnie słuchaliśmy. Teraz wiemy, jak powstaje miód, jaka jest hierarchia w pszczelej rodzinie i jak bardzo ważne są dla ludzkości te małe owady. Podobno Albert Einstein obliczył, że jeżeli pszczoły wyginą, przeżyjemy zaledwie cztery lata. Mieliśmy okazję przymierzyć strój pszczelarza i zrobić sobie zdjęcia. Mogliśmy zaobserwować, jak widzi pszczoła i jak wydziela wosk, z którego budowane są plastry.

Kolejne zajęcia dotyczyły zagadek logicznych i obsługi robotów. Wszyscy przyznali, że łamigłówki, które na początku wydawały się łatwe, wcale takie nie były. Nasza koleżanka, jako pierwsza rozwiązała zagadkę polegającą na ułożeniu dwóch połączonych ze sobą jeźdźców na koniach. Rebusy sprawiły nam niemałe kłopoty, ale przebrnęliśmy również przez te trudności. Po części matematycznej udaliśmy się do pracowni robotyki, gdzie mogliśmy sterować robotami.

Na końcu znaleźliśmy się w sali z xbox-amii i symulatorami jazdy. Podzieliliśmy się na dwie drużyny. Chłopcy vs dziewczyny. Graliśmy w gry o tematyce sportowej. Chłopcy wygrali tylko dlatego, że pozwoliłyśmy im zwyciężyć. Po zaciętej rywalizacji próbowaliśmy  swoich sił na symulatorach jazdy.

Podczas przerwy miedzy zajęciami zapoznaliśmy się z koleżankami i kolegami z szóstki. Miło było podzielić się spostrzeżeniami z rówieśnikami z innej szkoły.

Podczas zajęć w Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji wiele się nauczyliśmy. Spędziliśmy tam niezapomniane chwile. Z przyjemnością znów odwiedzimy to niezwykłe miejsce doświadczeń i eksperymentów. Czujemy się zachęceni do dalszego zagłębiania tajemnic nauki.

Basia Tokarska, Magda Maśnik, Wiktoria Roman
z kl. 7b Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.