Zaniósł na krzyż nasze grzechy

W ostatnim tygodniu przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego, już tradycyjnie w PSP nr 8, odbyła się inscenizacja mająca na celu wprowadzić uczniów z klas V-VII i gimnazjum oraz nauczycieli w tajemnicę zbliżających się świąt.

Uczniowie w przedstawieniu „Zaniósł na krzyż nasze grzechy” wcielili się w role: Jezusa (Michał Frankiewicz), nałogowego palacza (Oliwia Kolk), niesfornego ucznia (Amelia Jaroszuk), złodzieja (Milena Foryś), imprezowiczki (Natalia Ukleja), agresora (Wiktor Podstawka), siostry skłóconej z bratem (Alicja Wiącek) i przedstawili w sposób odważny, interesujący i bardzo naturalny kilka scenek odzwierciedlających różne sytuacje z życia młodego człowieka. Nałogi, oszustwo, kłamstwo, kradzież, kłótnie, złość, przekleństwa, egoizm, brak miłości to przeszkody, które przesłaniają często piękno świata, zamazują obraz prawdziwego człowieczeństwa, stają na drodze do szczęścia. Aktorzy pokazali, że pokonanie tych przeszkód jest możliwe jeśli tylko odważy się zaprosić Jezusa do swojego życia.

Widzowie, w dużym skupieniu śledzili przemiany zachodzące w bohaterach, a przejmująca cisza po stronie zgromadzonej publiczności pozwoliła wzbudzić u każdego głęboką refleksję. Było to spowodowane być może tym, że każdy z obecnych mógł w trakcie przedstawienia odnaleźć sytuacje z własnego życia i zastanowić się nad proponowanym sposobem zmierzenia się tymi problemami. Gra aktorów, bardzo wymowna dekoracja, symboliczny wystrój oraz wielkopostne pieśni w przejmującym i dojrzałym wykonaniu Alicji Wiącek, Julii Krężel oraz Anety Wyrembak sprawiły, że zbliżająca się Wielkanoc stała się dla starszej społeczności szkolnej czasem niezwykłego i wyczekiwanego spotkania z lekarzem ludzkich dusz – Jezusem. Program przygotowali nauczyciele katecheci: Jolanta Kurowska oraz ks. Paweł Krukowski.

  1. Paweł
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.