Ortograficzne potyczki w Ósemce

Dnia 6 kwietnia 2018r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Brzegu gościła znamienitych gości. W tym dniu odbył się coroczny Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich pod honorowym patronatem burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka. Uczestnicy walczyli o zdobycie tytułu Mistrza Ortografii 2018. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów klas trzecich.

Oto reprezentanci poszczególnych szkół:

 1. Malwina Niczyporuk PSP nr 1 w Brzegu
 2. Zuzanna Borowska             PSP nr 1 w Brzegu
 3. Filip Niewęgłowski PSP nr 1 w Brzegu
 4. Maja Hraca PSP nr 3 w Brzegu
 5. Hanna Czamlet PSP nr 3 w Brzegu
 6. Fabian Jasiulewicz PSP nr 3 w Brzegu
 7. Ziemowit Krzykowski PSP nr 5 w Brzegu
 8. Julia Lecko PSP nr 5 w Brzegu
 9. Łukasz Szewczyk PSP nr 5 w Brzegu
 10. Amelia Chmal PSP nr 6 w Brzegu
 11. Karolina Kuziemska PSP nr 6 w Brzegu
 12. Hanna Dancewicz PSP nr 6 w Brzegu
 13. Laura Tworowska PSP nr 8 w Brzegu
 14. Klaudia Skalska PSP nr 8 w Brzegu
 15. Maksymilian Soroczyński PSP nr 8 w Brzegu

Trzecioklasiści rozpoczęli swe zmagania z naszym językiem od dyktanda, które zawierało sporo trudności ortograficznych i wymagało znajomości zasad pisowni. W skupieniu i mobilizacji zaliczyli pierwszy etap konkursu. Kolejnym zadaniem był test ortograficzny, w którym czekało na zawodników wiele podchwytliwych zadań, rebusów i wykreślanek. Wiedza, precyzja wykonanych zadań i umiejętność sprawdzenia swojej pracy, to główne atuty przyszłego Mistrza Ortografii. Kto wywiązał się z tych zadań na 100%? Kto zdobył zaszczytny tytuł?

Nadmienić należy, że zadania testowe i tekst dyktanda zostały przygotowane przez doradcę metodycznego Irenę Nocek z Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu.

Komisja konkursowa, złożona z nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z poszczególnych szkół, dokładnie sprawdziła prace uczniów i wyłoniła zwycięzców konkursu. Rywalizacja była bardzo zacięta, a osiągnięte wyniki bardzo zbliżone, co świadczy o wysokim poziomie uczestników konkursu. Oto wyniki:

Tytuł Mistrza Ortografii 2018 oraz statuetkę zdobył Filip Niewęgłowski z PSP nr 1, który przygotowywał się pod kierunkiem Sylwii Jęczalek.

Tytuł Vice Mistrza Ortografii 2018 zdobyli ex aequo:

Klaudia Skalska z PSP nr 8 – przygotowanie Aneta Barcewicz

Malwina Niczyporuk z PSP nr 1 – przygotowanie Małgorzata Domaracka

III miejsce przypadło Ziemowitowi Krzykowskiemu z PSP nr 5, który przygotowywał się pod okiem Alicji Nowickiej.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Pozostali uczestnicy także zostali obdarowani drobnymi upominkami i dyplomami. Słodki poczęstunek umilił wszystkim czas oczekiwania na wyniki. Z ramienia szkoły osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie i sprawny przebieg konkursu były Anna Pączek i Dorota Wojciechowska.

Kierujemy do wszystkich nauczycieli serdeczne podziękowania za solidne przygotowanie uczniów do udziału w konkursie, rzetelną pracę, która odbywa się przecież każdego dnia w szkole. Już za rok kolejna edycja konkursu i kolejne zmagania. Drugoklasiści „pióra w dłoń” i do zobaczenia za rok!

 

Anna Pączek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.