Witajcie Targi Szkolne!

17 maja do naszej szkoły przybyli goście ze szkół średnich z Brzegu. Popołudniowe spotkanie poprowadzili reprezentanci szkół wraz z nauczycielami, którzy prezentowali naszym przyszłym Absolwentom swoje oferty edukacyjne i rozwojowe. Tego dnia mieliśmy przyjemność witać takie szkoły jak: I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, II Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie.           Organizacją tegorocznych targów zajęła się Pani Pedagog – Jolanta Gawlik i Pani Psycholog- Daria Maryszczak, które przygotowały spotkanie oraz dbały o jego prawidłowy harmonogram. W tym dniu nie zabrakło licznych prezentacji multimedialnych, reklam wideo, ulotek, banerów szkolnych oraz życzliwej atmosfery uczniów oraz nauczycieli. Nasi gimnazjaliści oraz rodzice, mogli zapoznać się z programem każdej szkoły, który przygotowywany był przez uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Mamy nadzieję, że promocja placówek oraz znajomość programów szkolnych, pozwoli naszym uczniom na podjęcie decyzji w wyborze szkoły, profilu klasy a także w planowaniu swojej ścieżki rozwojowej.
Za zaangażowanie i życzliwą atmosferę serdecznie dziękujemy i zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne do odwiedzin również w przyszłym roku!
Daria Maryszczak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.