Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

„Kto czyta książki – żyje podwójnie.”
                                   Umberto Eco

4 czerwca klasa 5 a pod opieką Teresy Medyńskiej – Aporowicz i Iwony Wojciechowskiej w ramach  lekcji języka polskiego  odwiedziła Filię nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej, która znajduje się przy pl. Zamkowym.

Celem spotkania było  zachęcenie do czytania oraz  rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Piątoklasiści dostrzegli wiele korzyści wynikających z lektury książek – poszerzenie wiedzy, wzbogacenie słownictwa czy rozwijanie wyobraźni. Z bliska przyjrzeli się regałom z książkami. Były one poukładane tematycznie i alfabetycznie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się półka z nowościami i powieściami o tematyce fantastycznej.

Dowiedzieli się, na czym polega praca w bibliotece. Bibliotekarz  nie  tylko  wypożycza książki, ale też je zamawia, kataloguje i zabezpiecza  przed zniszczeniem. Wprowadza do komputera dane czytelników, wypożyczanych książek i pilnuje terminu ich oddania. W bibliotece można nie tylko wypożyczyć ciekawą książkę, ale miło i pożytecznie spędzić czas, uczestnicząc w klubie dyskusyjnym czy spotkaniu autorskim. Biblioteka organizuje również ciekawe wystawy i konkursy.

Na zakończenie zajęć w bibliotece dzieci wykonały plakaty promujące czytelnictwo i prezentujące ulubione lektury. Spotkanie dało im możliwość bezpośredniego kontaktu z książką oraz stanowiło zachętę do korzystania z zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej.

                                                                                  Teresa Medyńska – Aporowicz

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.