IV Mistrzostwa „Orientuj się w Aglomeracji”

29.09.2018 r. odbyły się IV Mistrzostwa „Orientuj się w Aglomeracji” w biegu na orientację. Organizatorem tych zawodów było Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej oraz Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej. Cała impreza odbyła się na Stadionie Miejskim w Brzegu, a same biegi w Parku Wolności. Uczestnikami byli chętni uczniowie ze szkół podstawowych naszego miasta i okolic, startujący w swoich kategoriach wiekowych. Trasy biegu były dostosowane do wieku biegnącej osoby, zawierały punkty kontrolne (stojaki z przymocowanymi biało-czerwonymi lampionami), na których trzeba było potwierdzić swoją obecność poprzez system elektronicznego potwierdzenia. Aby ukończyć bieg trzeba było zaliczyć wszystkie punkty według zadanej kolejności.
Każdy startujący otrzymał chipa SI oraz mapkę, na której były zaznaczone trasy wraz z punktami kontrolnymi. Kolejność startu była dowolna, w określonym interwale czasowym startowała jedna osoba z danej kategorii wiekowej.

Nasza szkoła do tych zawodów wystawiła 14 osób: 7 dziewczynek z klasy piątej i szóstej: Anastazję Baran, Oliwię Kowalską, Martynę Łotecką, Wiktorię Karlikowską, Kingę Nawrocką, Julię Machnik, Oliwię Kopecką oraz 7 chłopców z klas IV – VI: Andrzeja Suflitę, Filipa Klimko, Macieja Palacza, Tadeusza Mucę, Szymona Węgra, Jakuba Galanta i Rafała Lewandowskiego. Uczniowie startowali w swoich kategoriach wiekowych, biegali po określonych trasach i na punktach kontrolnych potwierdzali swoją obecność. Po zakończonych biegach sędziowie odczytywali potwierdzenie obecności na każdym punkcie oraz czas przebiegu każdego zawodnika. Okazało się, ze osiem osób ukończyło swoje biegi prawidłowo i zostało sklasyfikowanych. Anastazja Baran była czwarta, a Oliwia Kowalska piąta w kategorii dziewcząt klas V. Duże sukcesy odnieśli nasi chłopcy. Andrzej Suflita jako jedyny uczeń klas czwartych ukończył bieg i prawidłowo znalazł wszystkie punkty kontrolne. Sam stanął na najwyższym miejscu podium. W klasie piątej najlepszy okazał się Filip Klimko, a w klasie szóstej I miejsce zajął Tadziu Muca, a na II miejscu uplasował się Szymon Węgier, siódmy był Kuba Galant, a ósmy Rafał Lewandowski. Pozostałe osoby nie znalazły wszystkich punktów kontrolnych i niestety nie zostały sklasyfikowane.

Impreza bardzo podobała się wszystkim uczestnikom i nam nauczycielom. Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane i odbyło się według harmonogramu. Na zakończenie zwycięzcom Pan Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wręczył medale, dyplomy i małe upominki. Całe mistrzostwa zakończyły się w bardzo przyjaznej atmosferze.

Jestem dumna z naszych uczniów, z ich postawy, zaangażowania, a przede wszystkim świetnej zabawy, jakiej doświadczyli, kształtując i promując zdrowy styl życia.

 

                      Joanna Gazda

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.