„Promyczek” w opolskim ZOO

21 listopada 2018r. uczestnicy świetlicy terapeutycznej „Promyczek”, działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Brzegu, wraz z opiekunami Anną Pączek i Karoliną Dubis wybrali się do Ogrodu Zoologicznego w Opolu. To już kolejne ciekawe miejsce, które odwiedzili nasi podopieczni. Na przestrzeni lat zwiedziliśmy wiele fantastycznych miejsc m.in. Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie „Hydropolis” we Wrocławiu, wystawę klocków Lego, kino „Helios” w Opolu. Świetnie bawiliśmy się w Dziecięcym Świecie Zabawy i Radości „Kulki” w Brzegu.  Razem spędzaliśmy czas przy wspólnych posiłkach w pizzerii oraz podczas warsztatów garncarskich. Codzienne zajęcia w świetlicy terapeutycznej wzbogacone o różnorodne formy właśnie takiej aktywności pobudzają rozwój dzieci, poszerzają ich horyzonty i zainteresowania. Mamy nadzieję, że inspirują także młode pokolenie do twórczego działania.

Celem ostatniej naszej wycieczki było przede wszystkim zwiedzenie ogrodu zoologicznego oraz poznanie różnych gatunków zwierząt. Flora i fauna całego świata to interesujący i fascynujący temat dla młodego człowieka. Zaciekawieni uczniowie z radością przyglądali się wszystkim napotkanym mieszkańcom ogrodu, którzy już powoli szykują się do nadchodzącej zimy.  Najwięcej entuzjazmu wzbudziła rodzina goryli, której małpie figle chętnie podglądały dzieci oraz pająki, które wzbudzały skrajne emocje. Terrarium prezentowało rzadkie okazy węży, jaszczurek oraz mrówek. Świat owadów, niezliczony w swoich gatunkach, ukazał się zwiedzającym w całej okrasie. Dzieci miały także okazję podpatrzeć uchatki, które podczas karmienia wykonywały różne wyćwiczone z opiekunem triki. Pokaz był bardzo ekscytujący, gdyż uchatki żywiołowo reagowały na komendy trenera. Nasi wychowankowie mieli okazję zaobserwować inteligencję, spryt i mądrość tych zwierząt. Bardzo towarzyskie okazały się również wilki, które stadnie witały nas na swoim wybiegu. Pozwoliły na bliską obserwację, co bardzo podobało się naszym wychowankom.

Wyjazd dostarczył nam wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia dzieciom dopisywały humory.

Przed nami jeszcze kolejne miłe wydarzenia, które zorganizujemy w ramach działalności świetlicy. Andrzejki oraz nadchodzące święta Bożego Narodzenia to miłe akcenty w codziennym świetlicowym życiu. Wspólna wigilia co roku bardzo cieszy i wzrusza naszych wychowanków i wychowawców. Wszyscy z niecierpliwością szykujemy się na świąteczne smakołyki, a przede wszystkim doceniamy to, że możemy być w tym szczególnym świetlicowym dniu – razem. Wszyscy dziękujemy za taką możliwość.

                                                                                          W gwiazdkowym nastroju ślą
pozdrowienia
wychowankowie świetlicy „Promyczek”
wraz wychowawcami
Anną Pączek, Karoliną Dubis oraz Beatą Malinowską

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.