Dbamy o zęby, czyli spotkania z dentystą w naszej szkole

W piątek 30.11.18r. naszą szkołę odwiedziły panie higienistki stomatologiczne z Przychodni Stomatologicznej Doni Cor w Brzegu. Podczas spotkań z uczniami  Panie omawiały tematy związane z profilaktyką stomatologiczną, przedstawiły produkty służące do higieny jamy ustnej, demonstrowały prawidłową technikę mycia zębów, zachęcały do zdrowego odżywiania. Uczniowie dowiedzieli się jak często powinni odwiedzać stomatologa, co jaki czas wymieniać szczoteczkę do zębów oraz jak zbudowany jest ząb. Ponadto uczniowie klas siódmych i ósmych obejrzeli prezentację pt. „Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć…”

Serdecznie Paniom dziękujemy za wzbogacenie naszej wiedzy w zakresie higieny jamy uustnej.

D.Tobiasz
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.