Piłka koszykowa chłopców.

8.12.2018 r. na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się zawody miejskie w piłce koszykowej chłopców szkół gimnazjalnych. Wzięły w nich udział wszystkie brzeskie gimnazja. Również nasza szkoła wystawiła swoją reprezentację. Rozgrywki odbyły się w formie gry ,,każdy z każdym”, co znaczyło, że każda drużyna grała mecz ze wszystkimi szkołami po kolei.

Nasz zespół pierwsze spotkanie rozegrał z gospodarzem zawodów PSP nr 5. Chłopcy na boisko wyszli bardzo skoncentrowani, od początku świetnie współpracowali w obronie, walczyli na tablicach o każdą piłkę i to współzawodnictwo wygrali 18:0. W drugim meczu przyszło im się zmierzyć z PSP nr 6. Nasi rywale byli znacznie silniejsi fizycznie, wyżsi i mocniej zbudowani. Ale to nie zraziło naszego zespołu i pełni zapału przystąpili do walki. Grali ambitnie, najlepiej jak umieli, ale niestety tych zawodów nie udało im się wygrać. Ostatnie spotkanie rozegrali PSP nr 1. Ten mecz był bardzo wyrównany, raz my, raz przeciwnik wychodził na prowadzenie. Naszym zawodnikom brakowało już sił i to było widać w mniej dokładnych akcjach. Jednak w końcowych minutach zdobyliśmy kosza i wyszliśmy na prowadzenie. Ten wynik utrzymaliśmy do końca meczu i po bardzo zaciętym spotkaniu wygraliśmy dwoma punktami. Mieliśmy na koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę co pozwoliło nam się uplasować na drugim miejscu w turnieju.

Bardzo chciałam podziękować wszystkim moim zawodnikom za bardzo dobrą walkę, za ambicje i w pełnej sprawności dotrwanie do końca. W składzie miałam tylko siedmiu chłopców, którzy wykazali się wielką chęcią do gry i niezwykłą wolą walki. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Adam Jasiak, Oliwier Szczęsny, Bartosz Pszczolarski, Adrian Grzywa. Mocno wspierali ich Patryk Kowalczuk, Kacper Kowalik oraz Kuba Dabioch.

Chłopaki! Gratulacje!

Joanna Gazda.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.