Randka w ciemno… z książką w Ósemce!

            Walentynki to jedno z najbardziej popularnych świąt świeckich obchodzone 14 lutego  na całym świecie. To dzień wypełniony miłosnymi wyznaniami, śmiesznymi wierszykami, bombonierkami w kształcie serca, bukietami róż i spotkaniami z najbliższymi. Ale nie tylko…

W Publicznej Szkolne Podstawowej nr 8 w Brzegu 14 lutego 2019 r., tak jak rok temu, św. Walenty też dał o sobie znać. Od samego rana pracowała poczta walentynkowa, roznosząca wcześniej przygotowane listy, najmłodsi uczniowie bawili się wesoło na balu karnawałowym a starsze koleżanki przechadzały się tajemniczo po korytarzach z trzymanymi w dłoniach kwiatami. Słowo – randka pojawiało się często na ustach niejednego ucznia. Wydawać by się mogło, że jest ono  zarezerwowane wyłącznie dla spotkań w restauracjach, parkach i kawiarniach. Nic bardziej mylnego. Dowiedli tego bibliotekarze szkolni: Weronika Tworowska i Szymon Gancarczyk, którzy zaprosili uczniów do akcji czytelniczej pod hasłem: „Randka w ciemno… z książką”. Przygotowania do walentynkowej zabawy trwały ponad tydzień, każda gotowa do randkowania książka musiała być wcześniej zapakowana w szary papier, opisana i ozdobiona czerwonymi serduszkami, tak by skusić przyszłego czytelnika do zabrania właśnie jej na… randkę. O zawartości pakunku czytelnik mógł się dowiedzieć dopiero w domu. Był to strzał w dziesiątkę! Biblioteka w tym dniu dosłownie pękała w szwach, młodym czytelnikom nie przeszkadzała długa kolejka, śmiech i harmider w oczekiwaniu na dostęp do przyszłych literackich wybranek.

Akcja, chętnie obchodzona w bibliotekach miejskich i księgarniach, i w tym roku  doskonale sprawdziła się w szkolnej bibliotece. Książki wypożyczały się jak świeże bułeczki. Randka z książką i symboliczne słodkie serduszko, wręczane w tym dniu w bibliotece, skradły niejedno dziecięce serce. Przed uczniami Ósemki wiele ciekawych inicjatyw czytelniczych. Mamy nadzieję, że ta zabawa dowiodła, że z książkami jest tak jak z ludźmi – nie warto oceniać ich wyłącznie po okładce. Wszystkich zakochanych i tych otwartych na miłość do… książek zapraszamy do szkolnej biblioteki. Kolejne wybranki czekają na randkę każdego dnia.

Z czytelniczymi pozdrowieniami
Weronika Tworowska


Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.