Super Mama 2019

„Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi 
nie da nam tego, co słowo i spojrzenie matki.”
W. Raabe

24 maja 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Brzegu został rozstrzygnięty XXVI Plebiscyt Super Mama 2019. Pomysłodawca Plebiscytu, pan Jacek Toporowski, napisał do dzieci list z okazji Dnia Matki. Na wstępie zaznaczył, iż od ćwierć wieku w naszej szkole organizowany jest konkurs, którego zwyciężczyni otrzymuje zaszczytny tytuł Super Mama. W bieżącym roku uczniowie zostali poproszeni o określenia swojej mamy zgodnie z literami alfabetu: A jak ambitna, B jak bliska, C jak czuła… S jak staranna, U jak uczciwa, P jak pracowita, E jak empatyczna i R jak radosna. Czy taka jest właśnie Twoja mama? A może posiada inne cechy charakteru, które ją wyróżniają?

Znaczna grupa uczniów naszej szkoły podjęło próbę oceny swoich mam, wyliczając w kolejności alfabetycznej wszystkie jej zalety, mocne strony, dodając krótki komentarz. Można było skorzystać z pomocy taty, rodzeństwa, także dalszych członków swojej rodziny. W ten sposób powstał Swoisty Alfabet Mojej Mamy! Specjalnie powołana komisja na podstawie zebranych prac oraz wcześniej ustalonych kryteriów wybrała tę szczególnie wyróżniającą się Super Mamę. Tegoroczny tytuł „SUPER MAMY-2019” przypadł pani Beacie Ożóg, tytuł I WICE SUPER MAMA-2019 otrzymała pani Dominika Miluniec, tytuł II WICE SUPER MAMY -2019 otrzymała pani Maria Wechman. Organizator Plebiscytu, pan Jacek Toporowski, zadbał także o nagrody dla cudownych mam, a były nimi tradycyjnie dyplom i medal z podobizną św.  Joanny Beretty Molli, włoskiej lekarki- patronki czystych serc, która od kilku lat patronuje Plebiscytowi. Zostały one wręczone przez panią dyrektor Lucynę Bończak w piątkowy poranek w obecności dzieci. Bardzo dziękujemy naszym uczniom lubiącym wyzwania za udział w Plebiscycie i gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji!

Delfina Tobiasz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.