Słów kilka o wielkim, małym człowieku… w Ósemce

„Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”
Stefan Żeromski

            Mam zaszczyt skreślić kilka zdań o chłopcu – bogatej osobowości o wielu talentach. Kiedy cofnę się trzy lata wstecz, gdy Filip Cichno, bo o nim mowa, przekroczył próg Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu, widzę małego pierwszoklasistę, trochę nadruchliwego chłopca, o blond włosach. Uśmiech na twarzy towarzyszył mu przez wszystkie dni spędzone w szkole. Wszędzie go było pełno i zawsze chętnie służył pomocą. Lubiany w klasie, mały dżentelmen. Wydawałoby się, że czytamy o zwykłej osóbce, uczniu jakich wielu na szkolnych korytarzach. Nic mylnego. Nasz obecny trzecioklasista to osoba o bardzo szerokich zainteresowaniach, niezwykłych możliwościach poznawczych i dużym apetycie na wiedzę. To zapalony sportowiec i świetny aktor. Przyroda i historia też są wielką pasją Filipa. Dołożę jeszcze zmysł polonisty i spryt matematyka. Ale, aby to moje pisanie nie było gołosłowne, podeprę się faktami. Oto, dziewięciolatek, uczeń trzeciej klasy szkoły podstawowej, zdobywa największe laury i lokaty w międzyszkolnych konkursach przedmiotowych w mieście Brzegu. I tu pokuszę się o ich wymienienie:

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas 3 szkół podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka – I miejsce Mistrz Ortografii 2019

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas 3 szkół podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka – I miejsce Mistrz Matematyki 2019

Międzyszkolny Konkurs Historyczno-Patriotyczny „Znasz ten kraj” klas 3 szkół podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka – I miejsce Mistrz Historii 2019

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy „EKO-Omnibus” klas 3 szkół podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka oraz Nadleśnictwa Brzeg – II miejsce.

            Sukcesy nie przyszły same … Prężna i systematyczna praca, prowadzona przez wychowawcę klasy panią Annę Pączek oraz nauczyciela wspomagającego w tej klasie integracyjnej panią Delfinę Tobiasz, w każdym, nawet najzwyklejszym dniu szkolnym, praca z uczniem na dodatkowych kołach przedmiotowych, wysiłek i pomoc rodziców, zaowocowały ostatecznie tak świetnymi wynikami na I etapie edukacyjnym. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w klasie integracyjnej ważne jest, by wspierać we wszechstronnym rozwoju wszystkich uczniów zarówno zdolnych, pełnosprawnych, jak i o specjalnych potrzebach edukacyjnych.   Dlatego nasz uczeń Filip Cichno zasługuje na wyróżnienie i najwyższe laury. Zostanie uhonorowany podczas corocznej Gali „Primus Inter Pares”, podczas której wręczane są nagrody i statuetki z rąk burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka dla najwybitniejszych talentów. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Brzegu również docenia swoje talenty i niezwykłe osobowości wręczając szkolne statuetki. Nasz Filip na pewno zasłużył na statuetkę Omnibusa Szkoły i ta oto znamienita nagroda powędruje do niego podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

            To początek drogi edukacyjnej Filipa, małego na ten moment żeglarza na morzu nauki. Oby popłynął daleko poza horyzont. I odnosząc się do wstępnego cytatu Stefana Żeromskiego, oby zawsze był spragniony wiedzy, działania, poznawania i czerpał z tego niezmierzoną radość.

            Rodzicom Annie i Mikołajowi Cichno gratulujemy sukcesów syna, nauczycielom życzymy satysfakcji z ciężkiej, ale jakże ważnej pracy, szkole dziękujemy za umożliwienie i wsparcie w działaniach rozwijających uzdolnienia uczniów. A Filipowi wysyłamy pozdrowienia i trzymamy kciuki za jego dalszy rozwój, kolejne sukcesy na różnych niwach nauki i  sportu.

                                                                                                                        Anna Pączek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.