Ekstremalnie – z Ósemką

Pokonać swoje słabości, przekroczyć własne możliwości – to cele, jakie przyświecały uczniom klasy 6b z brzeskiej Ósemki, którzy w dniach 1 – 2 października 2019r. uczestniczyli w  wycieczce do Srebrnej Góry.

Pod opieką certyfikowanych instruktorów oraz wychowawczyni, Anety  Strzechy- Ochocińskiej, nauczyciela wspomagającego, Karoliny Dubis oraz historyka, Kordiana Zamojskiego, dzieci miały okazję poznać urok sportów ekstremalnych oraz zapoznać się z historią regionu.

Zjeżdżanie na linie z trzydziestometrowego wiaduktu,  ścianka wspinaczkowa, tyrolka na wysokości kilku metrów, strzelanie z łuku i próby chodzenia po taśmie rozwieszonej nad ziemią – to wyzwania, z którymi zmierzyli się szóstoklasiści.

To, co jednym przychodzi łatwo, nie zawsze bywa proste dla innych.  W wycieczce bowiem brali  udział również uczniowie o różnym stopniu i rodzaju niepełnosprawności, którym należą się szczególne słowa uznania. Dzięki opiece zapewnionej przez organizatorów z Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej ze Srebrnej Góry oraz pomocy nauczycieli opiekunów wszyscy uczestnicy wycieczki mieli możliwość osiągnięcia osobistych sukcesów.  Ograniczenia ruchowe czy brak wzroku to nie powód, by zaszyć się w czterech ścianach domu. Wejście po ściance na wysokość kilku metrów to wyczyn, z którego dzieci mogły być szczególnie dumne.

Wycieczka była dla uczniów swoistą próbą własnych możliwości,  silnej woli i samozaparcia, zmierzeniem się z tym, co dotychczas wydawało się nierealne, nieosiągalne, walką z własnymi lękami. Padły niekwestionowane rekordy. Wspinaczka na dwudziesty dziewiąty metr ścianki w wykonaniu jednego z uczniów niewątpliwie do takich należy.

Integracja dzieci, stworzenie im warunków do osiągnięcia małych sukcesów, wzmacnianie poczucia własnej wartości, a przede wszystkim radość i duma z osiągnięć stanowiły najlepszą ewaluację wycieczki.

Aneta Strzecha-Ochocińska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.