Porozmawiajmy o… grzybach!

Porozmawiajmy o… grzybach!

Październik to czas złotej jesieni, sypiących się liści, spadających kasztanów i oczywiście czas wypraw na grzyby.
Klasy trzecie miały okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji poprowadzonej przez niezwykłego gościa – Panią Sabinę Uhryn (mamę uczennicy klasy 3b), która jest dyplomowanym grzyboznawcą, czyli osobą, która oznacza grzyby oraz dopuszcza je do obrotu handlowego.
Pani Sabina przyszła do nas z koszami wypełnionymi po brzegi pachnącymi lasem grzybami. Ciekawie opowiadała nam o swojej pasji, dzieląc się z nami swoją wiedzą o grzybach, pokazała nam m.in.: borowika szlachetnego, podgrzybka brunatnego, podgrzybka zajączka, czubajkę, kanię, koźlarza.

Udało się również zaprezentować niezwykle rzadkie w naszym rejonie pyszne grzyby, takie jak: pieprznik jadalny, maślak wejmutkowy i mleczaj rydz. Wśród trujących i niejadalnych, grzybów znalazły się: krowiak podwinięty, muchomor czerwony, cytrynowy i plamisty. 
Na zakończenie Pani Sabina obdarowała klasy niezwykłym prezentem – założyliśmy własne, klasowe hodowle boczniaka ostrygowatego. Po kilku dniach mogliśmy się zachwycać wyhodowanymi w klasie grzybkami!
Bardzo dziękujemy za tą niezwykle interesującą lekcję!

wychowawca klasy 3b
-Katarzyna Kęśminowicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.