Dzień życzliwości

Codziennie idąc do pracy czy do szkoły zabierz ze sobą uśmiech, bo życzliwość
jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi.

Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony jest na całym świecie 21 listopada, a jego przesłanie jest niezwykle proste i ważne zarazem: bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy na drodze pokojowej, bez użycia siły. 
W Ósemce lubimy takie pozytywne święta, które dają nam możliwość podzielenia się pozytywną energią, wywołania uśmiechu na twarzy, czy okazania innym sympatii. Nic więc dziwnego, że Samorząd Uczniowski przygotował na dzisiejszy dzień kilka niespodzianek dla naszych uczniów.


Punktualnie o godzinie ósmej Przewodniczący SU, wspierany przez koleżanki i kolegę z klasy rozpoczął pompowanie kolorowych balonów, w których wnętrzu zostały ukryte karteczki z miłymi słowami. Niemal 200 balonów trafiło w ręce uczniów klas I-III w czasie czwartej lekcji. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły odwdzięczyli się nam uśmiechami i radością, a właśnie uśmiech i radość w Dniu Życzliwości liczyły się dla nas najbardziej. 
Najmłodsi członkowie społeczności szkolnej są dla nas niezwykle ważni i lubimy ich odwiedzać – zawsze wracamy z parteru z szerokimi uśmiechami, jednak dla uczniów klas IV – VIII również przygotowaliśmy niespodziankę. W dniu dzisiejszym nie mogliśmy pozwolić na to, by wśród nas znalazła się choć jedna osoba, która nie usłyszała czegoś miłego – Ania Czaplejewicz uzbrojona w setki kolorowych karteczek odwiedziła pozostałych uczniów. Karteczki pełne życzliwości trafiły nie tylko w ręce uczniów, ale również nauczycieli i pracowników szkoły.
Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie skorzystali również z usług Życzliwej Poczty, za pośrednictwem której można było anonimowo przesłać wiadomości każdemu członkowi społeczności szkolnej.
Liczymy na to, że życzliwość i dobra energia, która dziś wypełniła mury naszej szkoły przez kolejny miesiąc będzie procentować w ramach akcji „Mały gest – wielka sprawa. Ósemka pomaga!”. Jest to hasło zbiórki plastikowych nakrętek, które będą przekazane na rzecz Franciszka Ksawerego, podopiecznego Fundacji „Zdążyć z pomocą”. Jednym z celów naszej akcji jest pokazanie wszystkim, że naprawdę drobne gesty życzliwości mają ogromną moc i mogą zmienić nie tylko czyjś dzień, ale i życie.
Międzynarodowy Dzień Życzliwości dobiega końca, ale Samorząd Uczniowski, nie zwalnia tempa. Wracamy w poniedziałek z akcją dedykowaną pierwszoklasistom!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.