Dzień Pluszowego Misia w klasie 2b

   Z okazji Dnia Pluszowego Misia w klasie 2b odbyło się nietypowe spotkanie, a mianowicie zaproszony został pszczelarz, który na co dzień prowadzi pasiekę w dolinie Śmieszki, w miejscowości Lubsza. Ten dzień został wybrany nieprzypadkowo, ponieważ wszystkim dzieciom niedźwiadki kojarzą się z czymś miłym, przyjemnym, ciepłym, ale przede wszystkim z tym, że lubią miód. A kto nam lepiej opowie o tym, skąd się bierze i jak jest wytwarzany miód, jak nie sam pasiecznik? 

   Zajęcia poprowadził pan Wojciech Rudnicki, który opowiedział dzieciom o życiu i pracy pszczół, o tym jaka hierarchia obowiązuje w ulu, dokonał prezentacji sprzętu pszczelarskiego i omówił proces powstawania miodu. Po prezentacji nastąpiła degustacja miodu – uczestnicy spotkania zostali poczęstowani bułką z miodem i aż było miło popatrzeć, jak dzieci jadły ją z wielkim smakiem. Podsumowując spotkanie dowiedzieliśmy się, jaką ważną rolę odgrywają pszczoły w ekosystemie – bez nich nie byłoby nie tylko miodu, ale także owoców, warzyw i kwiatów.

   Dzisiejsze spotkanie i poczęstunek zorganizował dla nas tato naszych uczennic – pan Roman Sachaj, który jest z zamiłowania pasjonatem pszczół i amatorsko też hoduje pszczoły. 

   Uczniowie klasy 2b bardzo serdecznie podziękowali panom pszczelarzom za przekazanie wartościowych informacji o życiu pszczół oraz   wręczyli im medale z tytułem Przyjaciel Pluszowego Misia.

                                                                                      Aleksandra Krężel

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.