Wyjazd klasy 6 C na mecz siatkówki

W niedzielę 24.11.2019r. klasa 6 C wraz z wychowawcą wyjechała do Kędzierzyna – Koźla na mecz PlusLigi siatkówki ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – Skra Bełchatów. Celem wyjazdu było oczywiście kibicowanie naszym – czyli ZAKSIE.
Na miejscu czekała na nas miła niespodziankę – koszulki drużyny ZAKSA, co spotkało się z ogromną radością wszystkich obecnych. Rodzice, którzy nam towarzyszyli, żałowali, że nie są już dziećmi. 


Na hali sportowej było bardzo dużo ludzi. Zajęliśmy nasze miejsca, mieszczące się w I, II i III rzędzie zaraz za stanowiskami dla prasy. Przed rozpoczęciem meczu drużyny prowadziły rozgrzewkę. Po lewej stronie trybuny mieścił się sektor KLUBU KIBICA ZAKSY, który bardzo głośno kibicował swojej drużynie. Mieli oni trzy ogromne bębny, na których wybijali rytm swoich przyśpiewek. Wśród kibiców tego klubu były również starsze osoby (Panie w wieku siedemdziesięciu lat), które wcale nie krzyczały ciszej niż ich młodsi koledzy. Wszyscy byli ubrani w barwy klubowe biało – czerwono – niebieskie. Najfajniejszą atrakcją był ZAKSIOŁEK – maskotka drużyny, z którą mamy wiele zdjęć. Chodził podczas meczu i zachęcał kibiców do dopingowania. W trakcie przerw pomiędzy setami na boisko wbiegały cheerleaderki, które umilały czas kibicom, wspaniałe tańcząc. 
Nasza klasa głośno zagrzewała drużynę do boju. Mecz był fascynujący, ZAKSA oczywiście wygrała 3:0. Po zakończonym meczu zawodnicy przeszli koło nas i mieliśmy możliwość “przybicia piątki całej drużynie”. Niektórzy z nas zrobili sobie zdjęcie oraz wzięli autograf od zawodnika ZAKSY Davida Smitha oraz zawodnika Skry Bełchatów Karola Kłosa – Mistrza Świata.
Oglądanie meczu na żywo było dla nas przygodą, której długo nie zapomnimy. Widzieliśmy jak zmęczeni są zawodnicy, jak ciężką pracę wykonują i jak dużo muszą przygotowywać się, aby być w takiej świetnej formie.
Sezon dopiero się zaczął, więc będziemy bacznie śledzić poczynania drużyny z Kędzierzyna-Koźla. Wszyscy trzymamy za nich kciuki i mamy nadzieję, że obronią tytuł Mistrza Polski w siatkówce. 
A może jeszcze raz wybierzemy się na mecz?

Filip Klimko kl. 6c

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.