DZIEŃ BEZ TOREBEK FOLIOWYCH w PSP nr 8

23 stycznia 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole dzień bez opakowań foliowych. Ustanowił go jeden z łódzkich radnych przy okazji wznowienia projektu obywatelskiego zakazującego bezpłatnej dystrybucji foliówek w sklepach. Inicjatywa spotkała się ze społecznym uznaniem.
W ciągu całej akcji uczniowie obejrzeli krótki film, dzięki któremu uzyskali najważniejsze informacje dotyczące produkcji torebek foliowych, tego co się z nimi dzieje, gdzie trafiają i rozwiązań, jak na dobre zastąpić obecne w naszym życiu opakowania jednorazowe.

Każdy uczeń dowiedział się o możliwości wykorzystania prostych i skutecznych rozwiązań, które mogą pomóc w zastąpieniu foliówek. Jednym z nich jest np. używanie toreb materiałowych wielokrotnego użytku. Uczniowie chętnie wypowiadali się na ten temat, a niektórzy ochoczo zobowiązali się do zastępowania opakowań foliowych innymi materiałami.
Celem naszej akcji było uświadomienie młodzieży, jak ważne jest w naszym dzisiejszym życiu dbanie o środowisko oraz ograniczenie ilości plastiku, który trafia na składowisko odpadów. Przypomnieliśmy o ograniczeniu odpadów w codziennym życiu każdego z nas. To od naszej postawy i nawyków zależy przyszłość planety Ziemii.

Koordynator i członkowie Szkoły Promującej Zdrowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szkoła Promująca Zdrowie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.