Ósemka działa z imPETem!

W ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie ekologicznym „Działaj z imPETem” dzieci ze świetlicy szkolnej stworzyły, wraz z opiekunami, własny kącik ekologiczny dotyczący segregacji odpadów. Powstał eko-ludzik, który został zbudowany z różnych materiałów wtórnych, i który ma zachęcać dzieci do segregacji śmieci. 

Uczniowie po stworzeniu kącika prowadzili pogadanki oraz zajęcia dotyczące segregacji. Wykorzystywaliśmy ciekawe materiały edukacyjne udostępnione w ramach kampanii „Działaj z imPETem”. Nasi uczniowie dowiedzieli się gdzie należy wrzucać poszczególne odpady, jak przygotować butelki PET do wyrzucenia, co powstaje z przetworzonych butelek PET oraz poznali drogę butelki PET jaką przebywa od naszego domu do nowego produktu. Czy wiedzieliście, że wystarczy 5 butelek PET aby zrobić torbę na zakupy, a z 35 butelek powstanie polar! Nasi uczniowie już to wiedzą! 🙂 

Prosimy wszystkich o głosy na nasz kącik ekologiczny. Głosujemy od 2 marca do 2 kwietnia 2020 r. Po wejściu na stronę internetową www.dzialajzimpetem.plnależy otworzyć zakładkę konkurs- głosowaniei szukamy naszego kącika wpisując nazwę szkoły lub miasto. 

Liczymy na Was!!! 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.