Kreatywne dni otwarte w „Ósemce”

„Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, bo wiedza jest ograniczona”
Albert Einstein

   Pierwsze dni w szkole dla wielu dzieci stają się poważnym przeżyciem. Początki uczęszczania do szkoły na równi z dziećmi przeżywają rodzice. Wybór właściwej ścieżki edukacyjnej dla własnego dziecka, to bardzo ważna decyzja w życiu każdej rodziny. Należy pamiętać, że wrażliwość dziecięca wymaga delikatności i taktu, odpowiedzialnych i przemyślanych działań.
   Aby proces adaptacji w szkole był miłym przeżyciem Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu, wspólnie z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej 3 marca 2020 r. zorganizowała „Dni Otwarte w 8” skierowane do siedmiolatków, którzy we wrześniu 2020r. rozpoczną nauką w klasie pierwszej. To już ostatni moment, żeby zdecydować, gdzie dzieci rozpoczną swoją edukację. Wybór szkoły musi być dobrze przemyślany: w końcu dziecko spędzi w niej 8 kolejnych lat. 


   Aby ułatwić rodzicom ten wybór, dyrektor szkoły Lucyna Bończak, zaprezentowała rodzicom zasady rekrutacji, ofertę edukacyjną na nowy rok szkolny oraz jej mocne strony i osiągnięcia dydaktyczne uczniów. Z chlubą podkreślała to, z czego kadra pedagogiczna i uczniowie mogą być dumni: bogata baza dydaktyczna, bardzo duży i różnorodny wachlarz zajęć dodatkowych, miła atmosfera oraz bezpieczne i przyjazne otoczenie. Na podkreślenie zasługuje również wysoko wykwalifikowana, kreatywna kadra, pełna entuzjazmu i pomysłów wszechstronnie rozwijających osobowość małego dziecka.
   Dzieci wraz z rodzicami mogły dokładnie zwiedzić „Ósemkę” i upewnić się, że dysponuje ona dobrze wyposażonymi salami lekcyjnymi, gabinetami specjalistycznymi, kolorową świetlicą, stołówką, pracownią logopedyczną, 2 pracowniami komputerowymi, dużą i małą salą gimnastyczną, biblioteką z Centrum Informacji Multimedialnej, a także gabinetami edukacji wczesnoszkolnej z tablicami interaktywnymi. Ważną sprawą jest również umiejscowienie najważniejszych pomieszczeń na parterze szkoły.
   Przybyli licznie mali goście mieli okazję poznać szkołę i nauczycieli. W salach lekcyjnych czekały na nich ciekawe zajęcia przygotowane przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej pod hasłem „Kreatywne potyczki”. Przyszli pierwszoklasiści chętnie brali udział we wszystkich zajęciach: matematycznych „Matgeniusze”, polonistycznych „My już dużo wiemy, bo do szkoły idziemy”, plastycznych „Co potrafią sprawne rączki”, muzycznych „Kącie pląsy i psie figle”czy zajęciach kodowania „Nie tylko na dywanie”. Każdy znalazł coś dla siebie. Było to spotkanie pełne niespodzianek – dla gości przygotowano słodki poczęstunek oraz foldery informacyjne o szkole.
   Pomysłodawcami tej wieloletniej już inicjatywy jest dyrekcja szkoły oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, którzy w trosce o przyszłych uczniów tworzą szereg działań sprzyjających lepszej i łatwiejszej adaptacji dzieci do nowego rozdziału w ich życiu, jakim jest rozpoczęcie nauki w szkole.
   Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na szkolny sukces młodego człowieka jest współpraca pomiędzy rodzicami a nauczycielami. Tę relację chcemy budować od samego początku, dlatego serdecznie zapraszamy rodziców do odwiedzenia i poznania nas. Jesteśmy przekonani, że nasza szkoła ma wiele dobrego do zaoferowania Waszym dzieciom. 
   Dziękujemy przybyłym gościom za obecność i pozytywną odpowiedź na nasze zaproszenie. W związku rozpoczętą rekrutacją uczniów do szkoły zapraszamy wszystkich chętnych do poznania szkoły w każdym dowolnym dla siebie czasie i rozmowę z nauczycielami oraz dyrekcją szkoły. 

Więcej informacji na temat naszej szkoły na stronie: e-osemka.pl

Barbara Bąkowska

Aby zobaczyć zdjęcia, proszę kliknąć TUTAJ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.