100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Pamiętamy!

Dnia 18 maja 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła, nikt nie przypuszczał wtedy, że to wydarzenie będzie tak istotne nie tylko dla naszego kraju. ale i całego świata. Papież Jan Paweł II, Papież Polak, obecnie święty kościoła katolickiego, był niezwykłym człowiekiem, Jego życie i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. Niepowtarzalne miejsce w sercu Papieża Jana Pawła II zajmowały dzieci. Często brał je na ręce, przytulał, na czole kreślił krzyż lub całował z największą miłością. Pokładał w nich nadzieję, ufał, że to dzieciom w przyszłości uda się zmienić oblicze tego świata.

„Ósemka” dla Ojca Świętego.

W 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II również nasza społeczność szkolna pamięta o tym wybitnym Polaku. We wszystkich klasach przeprowadzone zostały lekcje poświęcone jego osobie. Dzieci miały okazję zobaczyć krótki film oraz zgłębić jego życiorys, przez co mogły bliżej poznać życie świętego papieża. W starszych klasach uczniowie zastanawiali się także jakie wydarzenia z życia naszego rodaka sprawiły, że przez wielu nazywany jest Wielkim.

Poniżej prezentacja naszej nauczycielki – Małgorzaty Łanochy:

Jan Paweł II – przesłanie do młodych

W związku z setną rocznicą urodzin Jana Pawła II warto przypomnieć przesłanie skierowane przez Papieża do młodych.Prezentację wykonała pani Gosia Łanocha.

Opublikowany przez Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 Wtorek, 19 maja 2020

Film biograficzny pokazujący najważniejsze fakty i wydarzenia w życiu Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

Owocem przeprowadzonych lekcji było powstanie pięknych prac poświęconych świętemu papieżowi Janowi Pawłowi II:

Katecheci z PSP nr 8

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.