Samorząd uczniowski się szkoli!

29 września 2020 roku w naszej szkole odbyło się szkolenie dla Samorządu Uczniowskiego. Na spotkaniu poświęconym ODWADZE obecnych było 20 uczniów. Wyjaśniliśmy, czym jest odwaga i co możemy zrobić, kiedy nam jej brakuję. Panie: Karolina i Ola, które w ciekawy i przystępny sposób prowadziły warsztaty, zaproponowały nam formę pracy grupowej, którą tak lubimy.

Pracując w grupach ustalaliśmy regulamin zajęć. Następnie przeszliśmy do wymieniania sytuacji, w których potrzebna jest nam odwaga. Kiedy już wszystko omówiliśmy, skupiliśmy się na innym ważnym pojęciu – asertywności. Dowiedzieliśmy się, co ono znaczy i jak odmawiać, by nikogo nie urazić.

Zajęciom towarzyszyły liczne ćwiczenia. Jedno z nich polegało na utworzeniu pasujących grup bez używania słów. Na koniec zajęć, z leżących na stole kart, wybieraliśmy po jednej i przedstawialiśmy, z czym nam się kojarzy znajdujący się na niej rysunek. Dodawaliśmy również, co podobało nam się na zajęciach i czego się nauczyliśmy. Szkolenie było bardzo ciekawe i mamy nadzieję, że w przyszłości odbędzie się coś podobnego.Czy jesteśmy już odważni i asertywni? Jedno szkolenie na pewno nie zapewniło nam tych kompetencji. Możemy jednak obiecać, że będziemy się codziennie tego uczyć.

Julia Markowska, klasa 8c

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.