Mali detektywi na start

Uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawcy Anny Pączek oraz nauczyciela wspomagającego Anny Ostrowicz biorą udział w roku szkolnym 2020/2021 w projekcie edukacyjnym „Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?” Projekt jest realizowany w ramach działania Uniwersytetu Dzieci w Klasie, który jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Współpracuje także z Uniwersytetem Gdańskim, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu.

Zajęcia projektowe odbywają się w ramach lekcji kreatywności i zaplanowane są na cały rok szkolny. Mają bardzo ciekawą formę. Wprowadzają uczniów w świat zagadek i tajemnic nauki. Podczas zajęć dzieci będą poznawać w konwencji detektywistycznej tajniki matematyki, przyrody czy informatyki. Dzięki temu będą rozwijać myślenie analityczne i kreatywne, koncentrację oraz umiejętność współpracy.

Pierwsze spotkanie już za nami. Wybraliśmy się w podróż do Niezwykłej Krainy Koncentracji Uwagi i próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na pytanie „Czy można uczyć się szybciej?” Było twórczo, aktywnie i wesoło. Drugoklasiści dowiedzieli się wiele o funkcjonowaniu naszego mózgu, koncentracji uwagi, technikach relaksacyjnych, oddechowych. Już wiedzą, co jest ważne przy nauce, jak mogą sobie pomóc i jak odpoczywać. To małe ziarenko wiedzy zasiane już dzisiaj będzie kiełkowało i zapewni świetne efekty w kolejnych latach nauki. 

Przed nami jeszcze kilka wypraw. Najbliższa nauczy nas, jak rozwiązywać zaskakujące sytuacje i podpowie, jak trenować myślenie. Czyli odbieramy indeksy i … wyruszamy! Śledźcie nasze relacje na fb szkoły i stronie internetowej e-osemka.pl 

Z pozdrowieniami na tropie następnej zagadki …
Anna Pączek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.