Ortograficzne potyczki

Co roku, w naszej szkole, odbywa się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III. Nauka zdalna nie stanęła na drodze naszym zwyczajom. 21 kwietnia reprezentanci prawie wszystkich szkół podstawowych po raz kolejny spotkali się w progach naszej szkoły. Wcześniej musieli już pokonać etap szkolny, w którym okazali się najlepsi.

Naszą szkołę reprezentowały Kalina Bardzińska i Alicja Tworowska- uczennice klasy 3c. Dziewczynki, wraz z pozostałymi uczniami, miały do wykonania dwa zadania: musiały napisać dyktando oraz rozwiązać test związany ze znajomością reguł i zasad ortograficznych. Z obydwoma zadaniami Ala i Kalinka poradziły sobie rewelacyjnie, co pozwoliło zdobyć dziewczętom zasłużone I i II miejsce. Mistrzem ortografii okazał się uczeń PSP 5, a III miejsce zajęli ex aequo uczniowie PSP 5 i PSP 6. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zachęcamy do podejmowania ortograficznych wyzwań, aby za rok stanąć wśród najlepszych ortografików na kolejnym Międzyszkolny Konkursie Ortograficznym w naszej szkole.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.