Konkursowo w klasach I-III

            Okres wiosny, to szczególnie wytężony czas pracy dla naszych młodszych uczniów. W tym czasie trzecioklasiści starują w wielu konkursach przedmiotowych, sprawdzając swoje wiadomości i umiejętności na poziomie rywalizacji międzyszkolnej. Kilka konkursów już za nami, lecz warto w tym miejscu wspomnieć, iż ich wstępnym etapem są zmagania szkolne. Wielu uczniów prężnie przygotowuje się do udziału w głównych konkursach i na pewno ich trud i praca zasługują na wyróżnienie.

            W kwietniu odbyły się zatem szkolne eliminacje Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”, którego organizatorem była nasza szkoła. Uczestniczyli w nich:

Iga Grządziel, Maja Kamińska, Alicja Kłyż – klasa 3a; opiekun Anna Górecka, Zbigniew Marciniak

Hanna Miluniec, Lena Galant, Maja Gutwińska – klasa 3b; opiekun Aleksandra Krężel, Anna Jaros

Alicja Tworowska, Kalina Bardzińska, Karolina Górska – klasa 3c; opiekun Aneta Barcewicz.

Spośród wymienionych uczennic najwyższe wyniki uzyskały Alicja Tworowska i Kalina Bardzińska z klasy 3c i to właśnie one reprezentowały Ósemkę w konkursie międzyszkolnym zajmując I i II miejsce w klasyfikacji końcowej wśród szkół brzeskich. Brawo, dziewczyny !

Eliminacje przygotowały i przeprowadziły Anna Pączek i Dorota Wojciechowska. Dziękujemy 

            Kolejne zmagania eliminacyjne toczyły się w zakresie treści historyczno-patriotycznych. Konkurs „Czy znasz ten kraj?” wymaga od uczniów szerokiej wiedzy i dobrego przygotowania, także historycznego. Uczestnikami eliminacji byli także uczniowie klas trzecich w składzie:

Iga Grządziel – klasa 3 a; opiekun Anna Górecka, Zbigniew Marciniak

Ksenia Machnio – klasa 3b; opiekun Aleksandra Krężel, Anna Jaros

Alicja Tworowska – klasa 3c; opiekun Weronika Tworowska, Aneta Barcewicz.

28.04.2021r. w konkursie głównym naszą szkołę zaprezentują Iga Grządziel z klasy 3a oraz Alicja Tworowska z klasy 3c.Trzymamy kciuki !

Eliminacje przygotowały i przeprowadziły Delfina Tobiasz i Anna Ostrowicz. Dziękujemy 

            Przed nami w maju kolejne zmagania… Tym razem na polu matematycznym. Tu tęgie umysły trzecioklasistów będą musiały sprostać trudniejszym zadaniom, obliczeniom i podchwytliwym łamigłówkom. Trzymamy za Was kciuki !

Anna Pączek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.