Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty OMNIBUS

W dniach 05-07/05.2021r. uczniowie klas trzecich Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty- OMNIBUS 2021. Testy przygotowało wydawnictwo MAC Edukacja.

Sprawdzian składał się z trzech części. Pierwsza część dotyczyła zakresu wiedzy z obszaru edukacji polonistycznej, druga z obszaru edukacji matematycznej. Natomiast trzecia część, to obszar edukacji przyrodniczej. Ten sposób badania dostarcza szkole informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, sprawności rachunkowej, praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz wiedzy o otaczającym nas środowisku. 

W obecnym czasie uczniowie przygotowywali się do tego sprawdzianu podczas nauczania stacjonarnego, ale również nauczania na odległość. Był to okres trudniejszy niż zwykle, jednak uczniowie i nauczyciele sprostali temu zadaniu.

W środę rano, jak i w kolejne dni, trzecioklasiści podjęli pracę nad rozwiązywaniem poszczególnych zadań. Sprawdzian przebiegał w serdecznej, miłej atmosferze, w tempie dostosowanym do możliwości uczniów. Wyniki pozwolą poznać kompetencje uczniów po trzech latach edukacji wczesnoszkolnej i przygotować ich do dalszego etapu nauki.

                                                                                            Aleksandra Krężel
Anna Jaros

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.