Dzień Dziecka w klasie 4a

„Dzieci dzieciom” – takim hasłem można podsumować Dzień Dziecka A.D. 2021. W święto wszystkich dzieci klasa 7c wraz z wychowawcą, Kordianem Zamojskim, przygotowała dla klas czwartych tzw. bieg patrolowy.

Czwartoklasiści kolejno odwiedzili siedem ulokowanych w centrum miasta stacji, na których wykonywali różnego rodzaju zadania. Koniecznym było wykazanie się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również wiedzą dotyczącą naszej szkoły i miasta, w którym mieszkamy. 

Formą i doborem zadań organizatorzy biegu pokazali nam, w jaki sposób bawić się nauką oraz jak w czasie tej zabawy można rozwijać własne kompetencje. Zadania nie były ani zbyt łatwe, ani zbyt trudne, a cele stawiane przed czwartoklasistami z jednej strony były osiągalne, a z drugiej stanowiły wyzwanie. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że klasa 7c skorzystała z wiedzy i umiejętności kształconych w ramach projektu Szkoła dla Innowatora.

Sprawne wykonywanie zadań w wielu wypadkach wymagało prawdziwej pracy zespołowej: wspólnego podejmowania decyzji, dzielenia się odpowiedzialnością, kolektywnej pracy prowadzącej do sukcesu w danej konkurencji. 

Niektóre zadania, choć z pozoru łatwe, okazały się wymagającymi i wskazały nam obszary, w których możemy się rozwijać, inne ukazały nam nasze mocne strony: logiczne myślenie, dedukcja, sprawność fizyczna, praca zespołowa, świetna pamięć. Na siedmiu stacjach dowiedzieliśmy się o sobie nawzajem kilku nowych rzeczy. 

Celem była przede wszystkim dobra zabawa i rozwijanie kompetencji, więc pod koniec biegu, nikt nie zawracał sobie głowy tym, która z klas czwartych zdobyła więcej punktów. 

Rzecz jasna nie obeszło się bez lodów, to już tradycja naszych wyjść 🙂

Klasie 7c dziękujemy za wspaniałą zabawę!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.