Potyczki sportowe klas 1-3

10.06.2021 r. w naszej szkole odbyły się potyczki sportowe dla klas 1-3 z okazji zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wszystkie klasy współzawodniczyły ze sobą na poziomie swoich oddziałów. Impreza rozpoczęła się wmaszerowaniem klas na płytę boiska w takt marsza i ustawieniem się w swoich zespołach. Następnie pan Paweł przywitał wszystkich uczniów, ich wychowawców i obie panie dyrektor. Opowiedział z jakiej okazji odbywają się dzisiejsze zabawy, zapoznał naszych młodych sportowców z Igrzyskami Olimpijskimi, gdzie się odbędą w tym roku, że rozpoczynają się zapaleniem znicza. Następnie Hania Muca przeczytała Apel Olimpijski, a pani dyrektor Lucyna Bończak otworzyła całą imprezę. Po części oficjalnej nastąpiła krótka rozgrzewka z chustą Klanzy, przygotowująca drużyny do współzawodnictwa.

Każda klasa miała za zadanie pokonać tor przeszkód z dodawaną konkurencją. Trzeba było pokonać zadanie zawsze zaczynając od pierwszego. Najpierw było przetaczanie się po materacu, potem została dodana drabinka koordynacyjna i wykonanie biegu z wysokim unoszeniem kolan. Gdy wszyscy zawodnicy wykonali to zadanie dodano płotek, pod którym trzeba było przejść, a po zakończeniu tej części toru zostały postawione dwa małe płotki, nad którymi należało wykonać przeskoki obunóż lub jednonóż. Gdy drużyna ukończyła to zadanie została dodana ławeczka gimnastyczna, po której trzeba było wykonać przejście równoważne. Kolejnym elementem był bieg slalomem między pachołkami, a potem dodano szarfę, którą należało przepleść od góry do dołu i odwrotnie. Ostatnią dodaną konkurencją było przenoszenie piłki lekarskiej 1 kg i umieszczeniem jej w ringo. Wykonanie całego toru przeszkód wymagało od zawodników dużej sprawności fizycznej, zaangażowania i wytrwałości. Wszystkim drużynom udało się wykonać to zadanie w 100%. Gratulujemy!!! 

Po zakończeniu współzawodnictwa między klasowego, każda drużyna otrzymała dyplom uczestnictwa i w rytmie marszu wróciła do swoich klas na poczęstunek przygotowany przez swoich wychowawców.
W tym roku nauczyciele wychowania fizycznego nie organizowali wyścigów. Bardzo chcieli, aby po tak długiej przerwie i powrocie do szkoły wszystkie dzieci uczestniczyły w grach i zabawach, nie na zasadzie rywalizacji, tylko w formie współzawodnictwa, bez względu na ilość osób w klasie. Impreza się udała, o czym świadczyło zadowolenie uczestników.

Ze sportowym pozdrowieniem
Nauczyciele wychowania fizycznego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.