Wycieczka klasy 3b do Gospodarstwa Agroturystycznego w Przysieczy

We wtorek 15 czerwca o godz. 10.00 klasa 3b wraz ze swoimi wychowawcami wyruszyła na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego Państwa Zenobii i Mieczysława Lipińskich w  Przysieczy.

Przysiecz jest malowniczą wioską położoną nad trzema stawami i w 2003 roku wygrała konkurs, zdobywając tytuł najpiękniejszej wioski Opolszczyzny.

Podróż upłynęła nam bardzo szybko, a gdy tylko wjechaliśmy na posesję, gospodarze  powitali nas bardzo serdecznie.  Pan M. Lipiński od razu zapowiedział , że pierwszą atrakcją, która już  na nas czeka jest przejażdżka wozem taborowym zaprzężonym w dwa konie –  Teklę i Gerdę.

Wszyscy bardzo chętnie wsiedli do wozu i ruszyliśmy przed siebie. Podczas jazdy zwiedzaliśmy miejscowość i tutejszy las, a Pan Mieczysław z wielkim zamiłowaniem opowiadał i pokazywał nam różne ciekawe  miejsca i leśne okazy. Po długiej przejażdżce zaproszono nas na taras, z którego obserwowaliśmy tabun kucyków między innymi  rasy szetlandzkiej i walijskiej. Później dzieci pobiegły  pobawić się  w  grodzie rycerskim i na placu zabaw, aż przyszedł czas na wspólny posiłek, który również został przygotowany dla nas przez gospodarzy. Kiełbaski z grilla chyba w tym dniu smakowały wszystkim lepiej niż zwykle, bo dzieci jadały je z wielkim smakiem.  Następnie odbyliśmy pieszą wycieczkę nad staw, tu zachwycił nas malowniczy krajobraz , a największą frajdą dla dzieci było przejście przez wiszący most. Po powrocie zwiedzaliśmy siodlarnie połączoną z kuźnią. Wystrój całości utrzymany jest w starym wiejskim stylu z przewagą akcentów o tematyce końskiej. Nie byłoby też zabawy w posiadłości Państwa Lipińskich , gdyby gospodarz nie zagrał na harmonii, nogi same podrywały się do tańca przy takich piosenkach jak : „ Gdzie strumyk płynie z wolna”, czy „Cała sala śpiewa z nami”. Po tej muzycznej  zabawie Pani Zenobia zaprosiła nas do oglądania zwierząt w „ Mini Zoo”. Mieliśmy okazję  zobaczyć dziki, sarny, ptactwo ozdobne,  osła, kozy, pieski, koty i wiele innych zwierząt – łącznie około 20 różnych gatunków. O każdym zwierzęciu uczniowie usłyszeli  wiele ciekawych informacji.

Niestety jak to bywa w czasie najlepszej zabawy przyszedł czas na powrót do domu.  Oczywiście wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia i bardzo serdecznie podziękowaliśmy Państwu Z. i M. Lipińskim za przygotowanie dla nas tak wspaniałego dnia, który zapewne na długo zostanie w naszej pamięci. Na pytanie Pana Mieczysława – Co Wam najbardziej się podobało? Dzieci odpowiedziały – WSZYSTKO!!!

Aleksandra Krężel ,  Anna Jaros

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.