Serce dla Afryki

Pracownicy, uczniowie oraz rodzice PSP 8 zawsze chętnie włączają się w pomoc dla potrzebujących. W szkole od lat organizowane są koncerty i kiermasze świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie rehabilitacji niepełnosprawnych uczniów. Młodzież uczestniczy w akcjach PCK, WOŚP oraz Szlachetnej Paczce.

Tym razem szkoła we współpracy ze Stowarzyszenie „Pokój i Dobro” nawiązała kontakt z Fundacją im. Stefana Szolc – Rogozińskiego Serce dla Afryki, działającej na rzecz krajów afrykańskich. Fundacja realizuje liczne projekty – wsparcie dla sierocińców, przedszkoli i szkół prowadzonych przez polskich misjonarzy i siostry zakonne w Kamerunie, Republice Środkowej Afryki i Czadzie, adopcja na odległość, edukacja rolnicza, pomoc uciekinierom z RCA.

Społeczność PSP 8 pod czujnym okiem szkolnego pedagoga Jolanty Gawlik i członkowie Stowarzyszenia „Pokój i Dobro”  przez miesiąc zbierali odzież, przybory szkolne oraz środki czystości, które zostaną wysłane do potrzebujących. 24 czerwca dyrekcja szkoły Lucyna Bończak  i Iwona Kiesińska przekazała prezesowi Fundacji Adam Gardynik zebrane dary – dziesięć pokaźnych paczek, które za dwa dni popłyną do krajów środkowej Afryki.

Kadra, rodzice i uczniowie PSP 8 z radością włączyli się w akcję charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji, którzy na co dzień zmagają się z trudnościami, jakich większość       z nas nigdy nie doświadczy – głód, brak wody, skrajne ubóstwo, niezliczone problemy zdrowotne, ograniczony dostęp do edukacji. Nawiązana współpraca na pewno będzie owocować w przyszłości, niosąc nadzieję naszym afrykańskim przyjaciołom. Nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić ich świat.

Dziękujemy pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom za przyłożenie rąk i serc do dobrego dzieła.

                                                                       Teresa Medyńska – Aporowicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.