Uczennica Ósemki – laureatką

Ogromnie cieszą nas wszystkie sukcesy uczniów. W murach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu kształci się wiele różnych talentów, które od czasu do czasu mogą poszczycić się tytułami finalistów lub laureatów ważnych konkursów: literackich, matematycznych, artystycznych…

Do grupy uczniów, którzy wyróżniają się talentem i pracowitością, można z pewnością zaliczyć Milenę Wiącek –  uczennicę klasy piątej brzeskiej Ósemki. Miniony rok szkolny był dla Milenki pasmem wielu sukcesów. Dopełnieniem jej licznych osiągnięć jest z pewnością tytuł laureatki Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego Prymus Opolszczyzny, który został wręczony 28 października br., w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. 

To ważne wyróżnienie zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców, przyznawane jest  rokrocznie w dwóch kategoriach: wiedza i sztuka. To właśnie w tej drugiej kategorii Milenka osiąga największe sukcesy. Należy wspomnieć, że tylko w roku szkolnym 2020/2021 nasza uczennica została:

– laureatką II Nagrody Publiczności konkursu „Teatr Jednego Aktor” w kategorii 7-12 lat na Festiwalu Twórczości Dziecięcej 2020, 

– laureatką II miejsca 23. Festiwalu Twórczości Dziecięcej 2021 w kategorii „Interpretacje”,

– laureatką III miejsca XVII Wojewódzkiego Konkursu Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fides et Patria” 2020,

– laureatką I miejsca (wraz z Zespołem „Biedronki”) X Przeglądu Piosenki Żołnierskiej, Toruń 2020 oraz II miejsca (wraz z Zespołem „Biedronki”) XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, Lubliniec 2020. 

Sukces ma wielu rodziców. Należą do nich również pasja, zaangażowanie i talent, których naszej laureatce nie brakuje. Milenko, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni i życzymy Ci dalszych sukcesów!

Alicja Dorociak- Bryk
Weronika Tworowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.